Oficjalna strona Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego
Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu strony
Aktualności
Konkursy - Turnieje
Zawody strażackie
Szkolenia i seminaria
Działania ratownicze OSP
KSRG
Szkolenia dla OSP
Oferta handlowa
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
Kontakt
Wyszukiwarka
Linki do stron www
Skład Zarządu
Biuro OW ZOSP RP
Uchwały programowe
Regulaminy
Akty prawne
Zadania do wykonania
Kampania sprawozdawcza
Uchwały OW ZOSP RP
Telefony alarmowe

Numer ratowniczy: 112 
Pogotowie ratunkowe: 999
Straż pożarna: 998
Policja: 997
Pogotowie:
- energetyczne: 991
- wodno-kanalizacyjne:
994
- gazowe: 992
Nad wodą: _601-100-100
W górach: _601-100-300

Zegarek
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
BICIE REKORDU
BICIE REKORDU

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Weź udział w największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej  podczas próby bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.       

 Jeśli chcesz zorganizować w swojej miejscowości rekord – to na stronie

   https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/rekord/zglos-sie

znajdziesz formularz zgłoszeniowy. Już dziś wypełnij zgłoszenie.

Opr. łab.(dodano: 11-10-2017)
Międzynarodowy Dzień Ratownictwa Medycznego
Międzynarodowy Dzień Ratownictwa Medycznego

Międzynarodowy Dzień Ratownictwa Medycznego – 13.10.2017 r. (piątek), którego patronem jest błogosławiony Gerard Tonque, założyciel zakonu szpitalików. W Polsce od kilku lat ratownictwo medyczne zmienia się, staje się  coraz bardziej nowoczesne. Mamy najnowocześniejsze śmigłowce w Europie -  Eurocopter. Wśród rzeszy ratowników mamy 2832 strażaków ochotników wyposażonych w 543 zestawy ratownictwa medycznego oraz 49 defibrylatory AED.

Ratownikom życzymy dużo zdrowia i wytrwałości w pracy zawodowej i społecznej.

łab.(dodano: 10-10-2017)
NASI OCHOTNICY MILE WIDZIANI

Niemiecka ochotnicza straż pożarna chce mieć Polaków w swoich szeregach. Mundurowi z przygranicznego Tantow szukają nowych funkcjonariuszy właśnie wśród Polaków licznie mieszkających w gminie. Przekonują, że chociaż praca w ochotniczej straży jest darmowa, to korzyści i tak jest całkiem sporo.
Więcej na stronie >>>>> http://radioszczecin.pl/1,360066,tantow-fot-olaf-nowicki-radio-szczecin
łab.(dodano: 27-09-2017)
JESIEŃ W KAMIENNEJ GÓRZE
JESIEŃ W KAMIENNEJ GÓRZE

Astronomiczna jesień przyszła 22 września (piątek) o godzinie 22.02. Kalendarzowa jesień rozpocznie się 23 września (sobota). Ta data jest stała i nigdy nie ulega zmianie. Na zdjęciu wykonanym z okna hotelu Krokus (wygodnie, smacznie i tanio) w Kamiennej Górze jesienne drzewo.

łab.(dodano: 22-09-2017)
SZKOLENIE I WYMIANA POGLĄDÓW
SZKOLENIE I WYMIANA POGLĄDÓW

W dniach 21 – 23 września 2017 roku w hotelu Krokus w Kamiennej Górze odbywa się szkolenie prezesów ZOP ZOSPRP. Otwarcia dokonał Ryszard Drozd Prezes ZOW ZOSP RP który stwierdził konieczność zmian w pracy organów statutowych w naszym województwie. W programie szkolenia znalazły się tematy: ochrona danych osobowych, organizacja uroczystości strażackich, statut Związku i OSP, dokumentacji finansowej. Prezesi ZOP rozmawiali o tym jak rozwiązywane są sprawy dnia codziennego, wzbagaceni o przekazaną wiedzę będą organizować seminaria dla swoich działaczy.

łab. (kategoria: Szkolenia i seminaria działaczy Związku OSP RP, dodano: 22-09-2017)
SĄ PIENIĄDZE - TRZEBA ZŁOŻYĆ WNIOSEK

Do 30 września (do godz. 15:00) można składać wnioski w konkursie zDolny Śląsk Lokalnie na inicjatywy oddolne, rozwój organizacji i patronów przedsięwzięć lokalnych, w ramach konkursu dla grup nieformalnych i samopomocowych, młodych organizacji pozarządowych oraz patronów grup z terenu województwa dolnośląskiego. W ramach konkursu w 2017 roku zostanie rozdysponowane 430 000 zł dla min. 85 wnioskodawców w formie dotacji do 5 000 zł.

Szczegóły na stronie >>https://www.zdolnyslasklokalnie.pl/konkurs.html

łab.(dodano: 20-09-2017)
DZIEWIĄTY ZJAZD ZOSP RP

9 września 2017 r. w Warszawie w gmachu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego obradował XIV Zjazd Krajowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

W zjeździe wzięło udział 159 spośród 165 uprawnionych do głosowania delegatów Ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju. Nasze województwo reprezentowało 7 delegatów, 2 przedstawicieli oraz ustępujący członkowie władz krajowych.

Gośćmi Zjazdu byli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych Związków Straży Pożarnych z Czech, Słowacji, Austrii, Węgier i Chorwacji i z Panem Ante Sanaderem - Wiceprezydentem CTIF na czele, parlamentarzyści, Marszałkowie województw, Andrzej Malinowski – Prezydent Pracodawców RP,  Jerzy Owsiak - Prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Cały materiał i zdjęcia na stronie >>>>>>>>>>>>>>>>> http://www.zosprp.pl/?q=content/

obradowal-xiv-zjazd-krajowy-zwiazku-ochotniczych-strazy-pozarnych-rp

opr. łab.(dodano: 13-09-2017)
Hasłem naszym zgoda będzie
Hasłem naszym zgoda będzie

… Hasłem naszym zgoda będzie

          I Ojczyzna nasza …

    Związek OSP RP zaprasza

przedstawicieli Oddziałów Związku oraz  OSP ze sztandarami

na uroczystości inaugurujące obchody setnej rocznicy

    Odzyskania Niepodległości Polski

pod Honorowym Patronatem JE Kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

 10 września 2017 roku w Warszawie

12:00 - Msza Święta Świątynia Opatrzności Bożej

13:30 - BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA POŻYTEK Koncert Orkiestr i Zespołów Wokalnych (schody świątyni)

15:00  -Parada Orkiestr i Zespołów ulicami Wilanowa

- Występy Orkiestr i Zespołów na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie(dodano: 04-09-2017)
NOWA REMIZA W SIEDLCACH
NOWA REMIZA W SIEDLCACH

Remiza strażacka – budynek służący do garażowania samochodów ratowniczych oraz magazynowania sprzętu używanego przez strażaków oraz inne pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania OSP.

W sobotę 26 sierpnia w Siedlcach (gmina i powiat Oława) odbyła się uroczystość przekazania do użytkowania nowej remizy dla OSP. Strażacy otrzymali nowy obiekt z dwoma boksami garażowymi, zapleczem socjalnym, salą szkoleniową. Starania strażaków trwały jedenaście lat (jak powiedział M. Madejski prezes OSP), warto było czekać.

łab.(dodano: 27-08-2017)
RANNI TRZEJ STRAŻACY
RANNI TRZEJ STRAŻACY

Dwa wozy strażackie zabezpieczały budynek gospodarczy, który ucierpiał po wichurze. W trakcie prac podnośnik hydrauliczny, na którym znajdowało się trzech ratowników, przewrócił się na prawy bok. Strażacy trafili do szpitala. Dwóch ratowników znajdujących się w koszu podnośnika i operator zostali poszkodowani. Do wypadku doszło w Rudnej (woj. wielkopolskie) w środę około godz. 12:30. Doznali jedynie ogólnych potłuczeń ciała.

opr. łab na podstawie info ze strony >>> http://www.tvn24.pl/poznan,

43/przewrocil-sie-podnosnik-trzech-strazakow-rannych,766834.html(dodano: 24-08-2017)
OLIMPIADA STRAŻAKÓW
OLIMPIADA STRAŻAKÓW

Serdecznie zapraszamy strażaków ochotników na V Ogólnopolską Olimpiadę Sportowo-Pożarniczą Strażaków OSP, która odbędzie się w dniach 16 - 17.09.2017 w Szczawnicy woj. małopolskie, powiat nowotarski.

Zgłoszenia zawodników należy przesłać do dnia 13 września 2017 r.    
Druk zgłoszenia i regulamin prześle organizator kontakt mailowy:
tokbike1@op.pl, tel. 731 880 083

Informacje na stronie>>> https://www.facebook.com/Osp-sport-583798878334472/

opr. łab.(kategoria: Zawody strażackie, dodano: 23-08-2017)
15 SIERPNIA
15 SIERPNIA

15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego zostało ustanowione rozkazem Ministra Spraw Wojskowych gen. Stanisława Szeptyckiego z dnia 4 sierpnia 1923 roku: w którym czytamy W dniu tym wojsko i społeczeństwo czci chwałę oręża polskiego, której uosobieniem i wyrazem jest żołnierz. W rocznicę wiekopomnego rozgromienia nawały bolszewickiej pod Warszawą święci się pamięć poległych w walkach z wiekowym wrogiem o całość i niepodległość Polski.”

15 sierpnia jest również świetem katolickim nazwanym Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W Polscejest obchodzone bardzo uroczyście Święto nazywane jest Świętem Matki Boskiej Zielnej, obchodzone od piątego wieku.

łab.(dodano: 15-08-2017)
UPAŁ NAD POLSKĄ
UPAŁ NAD POLSKĄ

Wysokie temperatury powietrza jakie ostatnio notujemy powodują wzrost ryzyka odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu.

Więcej informacji na stronie >>> http://rcb.gov.pl/fala-upalow-nad-polska/

Łab.(dodano: 12-08-2017)
Szczekanie spod ziemi
Szczekanie spod ziemi

W środowy poranek strażacy z OSP Boguszów (pow. wałbrzyski) otrzymali zgłoszenie o skowycie psa z kanału burzowego. Gdy strażacy dojechali na miejsce okazało się, że 1,5 metra pod ziemią utknął pies wielkości owczarka niemieckiego. Otwór do kanału burzowego był tak mały, że ledwo zmieściłby się w nim kot. Po kilku godzinach akcji, czworonoga udało się wyciągnąć na powierzchnię.- Suczka była bardzo głodna. Strażacy natychmiast podzielili się z nią swoimi śniadaniami. W całym tym nieszczęściu miała niesamowite szczęście. Po pierwsze, dlatego że w ciągu tych kilku dni padały deszcze. Gdyby były zbyt obfite mogłaby się w kanale burzowym utopić. Po drugie, dlatego że dzięki deszczom miała co pić. Relacje na stronie >>> http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/dolny-slask-strazacy-uratowali-psa-uwiezionego-pod-ziemia,761894.html

oraz >>> https://wroclaw.onet.pl/szczekanie-spod-ziemi-pies-cudem-uratowany/14dljj5

łab.(dodano: 08-08-2017)
OSP JAGODZIN CZEKA NA WASZE GŁOSY
OSP JAGODZIN CZEKA NA WASZE GŁOSY

4 lipca informowaliśmy na naszej stronie o konkursie pt."BEZPIECZNA ZABAWA I PRACA NA WSI PODCZAS WAKACJI" ogłoszonym przez ARiMR. Na konkurs wpłynęły prace z OSP: Siekierczyn, Jagodzin, Rzeszotary, Sucha Górna, Roztoki, Księginice, Pławnica. Laureatem szczebla wojewódzkiego została OSP Jagodzin, dzięki czemu przeszła do Eliminacji Krajowych.

Głosowanie odbywa się na fanpage-u Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Facebooku, pod adresem >>>>>

 https://www.facebook.com/116182911821409/videos/1226106557495700/  Pomagajmy naszej OSP wygrać ten konkurs poprzez oddanie"Lajka" na film.

łab.(dodano: 03-08-2017)
Oferta handlowa

Oferta handlowa

Do pobrania plik z prezentacją programu "Dolny Śląsk Bezpieczna Wieś"

MDP

Zdjęcia remiz OSP

VI m-ce Lorenzo Fucke

Wystąpili z szeregów

Najczęściej czytane
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA
Konkurs plastyczny Dolny Śląsk - Saksonia
1% PODATKU DLA OSP
1 % DLA OSP - jest kasa
FESTYN STRAŻACKI NA STADIONIE NARODOWYM
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 0
Dzisiaj odsłon: 0
Ogółem wizyt: 19 609
Ogółem odsłon: 47 578

Goście: 0Aktywni użytkownicy: 1
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0372